3 Ручно затварање проблема

Преглед

Док се генерално проблемски догађаји решавају аутоматски када статус окидача пређе са 'Проблем' на 'У реду', може бити случајева када је тешко утврдити да ли је проблем решен помоћу израза атригера. У таквим случајевима, проблем треба да се реши ручно.

На пример, syslog може извести да неки параметри кернела треба да се подесе за оптималне перформансе. У овом случају проблем је пријављен Linux администраторима, они га поправљају и затим ручно затварају проблем.

Проблеми се могу затворити ручно само за окидаче са омогућеном опцијом Allow manual close.

Када је проблем "ручно затворен“, Zabbix генерише нову интерни задатак за Zabbix сервер. Тада процес task manager извршава овај задатак и генерише ОК догађај, дакле затварајући проблемски догађај.

Ручно затворен проблем не значи да основни окидач никада више неће прећи у стање 'Проблем'. Израз окидача се поново процењује и може да доведе до проблема:

– Када стигну нови подаци за било коју ставку укључену у израз окидача (имајте на уму да се вредности одбачене кораком пригушења препрораде не сматрају примљеним и неће довести до поновног покретања израза процењено); - Када датум и време и/или nodata() функције се користе у изразу.

Конфигурација

За ручно затварање проблема потребна су два корака.

Конфигурација окидача

У конфигурацији окидача, омогућите опцију Allow manual close.

Проблем са прозором за ажурирање

Ако се појави проблем за окидач са заставицом Manual close, можете отворити искачући прозор проблем ажурирања тог проблема и затворити проблем ручно.

Да бисте затворили проблем, проверите Close problem опција у обрасцу и кликните на * Update*.

Сва обавезна поља за унос су означена црвеном звездицом.

Захтев обрађује Zabbix сервер . Обично ће бити потребно неколико секунди да се проблем затвори. Током тог процеса * CLOSING* се приказује у НадгледањеПроблеми као статус проблема.

Верификација

Може се потврдити да је проблем затворен ручно:

  • у детаљима догађаја, доступним преко НадгледањеПроблеми;
  • користећи макро {EVENT.UPDATE.HISTORY} у порукама обавештења који ће пружити ове информације.