Ако је инсталирано из извора, следеће информације ће вам помоћи да подесите Zabbix Java мрежни пролаз.
Ако сте набавили Java мрећни пролаз из извора, требало је да завршите са колекцијом shell скрипти, JAR-а и конфигурационих датотека под $PREFIX/sbin/zabbix_java. Улога ових датотека је сажета у наставку.
bin/zabbix-java-gateway-$VERSION.jar
Сама JAR датотека Java мрежног пролаза.
lib/logback-core-0.9.27.jar lib/logback-classic-0.9.27.jar lib/slf4j-api-1.6.1.jar lib/android-json-4.3_r3.1.jar
Зависности Java мрежог пролаза: Logback,SLF4J, and AndroidJSON библиотеке.
lib/logback.xml lib/logback-console.xml
Конфигурационе датотеке за Logback.
shutdown.sh startup.sh
Погодне скрипте за покретање и заустављање Јава гатеваи-а.
settings.sh
Конфигурациона датотека која се добија од горе наведених скрипти за покретање и искључивање.
Java мрежни пролаз подразумевано слуша порт 10052. Ако планирате да покренете Java мрежни пролаз на другом порту, то можете да наведете у settings.sh. Погледајте опис Java мрежни пролаз конфигурационе датотеке да бисте сазнали како да наведете ову и друге опције.
Порт 10052 није IANAregistered.
Када вам буде удобно са подешавањима, можете покренути Java мрежни пролаз тако што ћете покренути скрипту за покретање:
./startup.sh
Исто тако, када вам више не треба Јава гатеваи, покрените скрипту за гашење да бисте га зауставили:
./shutdown.sh
Имајте на уму да је за разлику од сервера или проксија, Java мрежни пролаз лаган и не треба му база података.
Када је Java мрежни пролаз покренут и ради, морате рећи Zabbix серверу где да пронађе Zabbix Java мрежни пролаз. Ово се ради навођењем параметара JavaGateway и JavaGatewayPort у датотеци конфигурације сервера. Ако домаћин на коме ради JMX application надгледа Zabbix прокси, онда наведете параметре везе у прокси конфигурационој датотеци.
JavaGateway=192.168.3.14 JavaGatewayPort=10052
Подразумевано, сервер не покреће ниједан процес који се односи на JMX мониторинг. Међутим, ако желите да га користите, морате да наведете број претходно рачваних инстанци Java полера. Ово радите на исти начин на који наводите обичне полере и ловце.
StartJavaPollers=5
Не заборавите да поново покренете сервер или прокси када завршите са њиховим конфигурисањем.
У случају да постоје проблеми са Јаva мрежним пролазом или порука о грешци коју видите у вези са ставком на корисничком интерфејсу није довољно описна, можда бисте желели да погледате датотеку евиденције Јаva мрежног пролаза.
Подразумевано, Јаva мрежни пролаз евидентира своје активности у /tmp/zabbix_java.log фајлу са нивоом дневника "info". Понекад те информације нису довољне и постоји потреба за информацијама на нивоу дневника "debug". Да бисте повећали ниво евидентирања, измените датотеку lib/logback.xml и промените ниво атрибута ознаке <root> у "debug":
<root level="debug"> <appender-ref ref="FILE" /> </root>
Имајте на уму да за разлику од Zabbix сервера или Zabbix прокси-ја, нема потребе за поновним покретањем Zabbix Java мрежног пролаза након промене logback.xml датотеке - промене logback.xml ће се аутоматски преузети. Када завршите са отклањањем грешака, ниво евидентирања можете да вратите на "info".
Ако желите да се пријавите у другу датотеку или потпуно другачију базу података налик на медијум, прилагодите датотеку logback.xml да задовољи своје потребе. Погледајте LogbackManual за више детаља.
Понекад је у сврху отклањања грешака корисно покренути Java мрежни пролаз као апликацију конзоле, а не као демон. Да бисте то урадили, коментаришите променљиву PID_FILE у ettings.sh. Ако је PID_FILE изостављен, скрипта startup.sh покреће Java мрежни пролаз као конзолну апликацију и уместо тога прави датотеку Logback lib/logback-console.xml file , која не само да се евидентира на конзоли, већ има и омогућен ниво евидентирања „ debug“.
Коначно, имајте на уму да пошто Јава гатеваи користи SLF4J за евидентирање, можете да замените Logback оквиром по свом избору постављањем одговарајућег JAR датотека у либ директоријуму. Погледајте SLF4JМануал за више детаља.
Погледајте страницу JMX мониторинг за више детаља.