W celu umożliwienia użytkownikowi szybkiego znalezienia interesujących go informacji, treść tego manuala została podzielona na rozdziały i podrozdziały.
Przeglądając określony rozdział, upewnij się, że rozwinąłeś jego menu. Dzięki temu zobaczysz wszystkie informacje, które są zawarte w jego podrozdziałach.
Żeby upewnić się, że dodatkowe informacje powiązane z określonym tematem nie zostaną pominięte przez użytkownika, w treści poszczególnych stron dokumentacji możliwie często rozmieszczone są linki do innych rozdziałów,
Wprowadzenie zawiera ogólne informacje o Zabbixie. Powinny one Cię przekonać, dlaczego warto zdecydować się na Zabbixa.
Terminologia Zabbixa wyjaśnia definicje wykorzystywane w Zabbixie i opisuje poszczególne jego komponenty.
Instalacja i Szybki start to rozdziały, które pomogą Ci rozpocząć pracę z Zabbixem. Instancja Zabbix jest alternatywą, która pozwola na szybkie zapoznanie się z gotowym rozwiązaniem.
Konfiguracja to najobszerniejszy i najważniejszy rozdział tego podręcznika. Znajdziesz w nim kluczowe rady jak skonfigurować Zabbixa do pracy w Twoim środowisku - od przygotowania urządzeń do monitorowania podstawowych metryk, przez ustawianie powiadomień, po wykonywanie zdalnych poleceń, wykonywanych w przypadku wystąpienia problemów.
Usługi IT to rozdział, który opisuje wykorzystanie Zabbixa jako narzędzie do podglądu monitorowanego środowiska z szerokiej perspektywy.
Monitoring WWW pokazuje jak monitorować dostępność stron WWW.
Monitoring maszyn wirtualnych to rozdział opisujący jak skonfigurować monitoring VMware.
Konserwacja, Wyrażenia regularne, Potwierdzanie zdarzeń i Import/eksport XML to kolejne rozdziały, które pokazują wykorzystanie tych funkcjonalności Zabbixa w praktyce.
Wykrywanie zawiera informacje o konfiguracji automatycznego wykrywania urządzeń, aktywnych agentów, systemów plików, interfejsów sieciowych i innych.
Monitoring rozproszony opisuje możliwości Zabbixa w monitorowaniu dużych i rozproszonych środowisk.
Szyfrowanie wyjaśnia możliwości szyfrowania komunikacji pomiędzy poszczególnymi komponentami Zabbixa.
Interfejs webowy zawiera informacje dotyczące korzystania z interfejsu WWW Zabbixa.
API to rozdział opisujący pracę z Zabbix API.
Szczegółowa lista informacji technicznych znajduje się w Załącznikach. Tam też znajdziesz FAQ.