This is the documentation page for an unsupported version of Zabbix.
Is this not what you were looking for? Switch to the current version or choose one from the drop-down menu.

5 Отримання повідомлення про проблему

Огляд

У цьому розділі ви дізнаєтесь, як налаштувати оповіщення у вигляді повідомлень у Zabbix.

З елементами даних, які збирають дані, і тригерами, розробленими для "спрацьовування" проблемних ситуацій, також було б корисно мати певний механізм сповіщення, який сповіщав би нас про важливі події, навіть якщо ми безпосередньо не дивимось на інтерфейс Zabbix.

Це те, що роблять сповіщення. Електронна пошта є найпопулярнішим способом доставки сповіщень про проблеми, тому ми дізнаємося, як налаштувати сповіщення електронною поштою.

Налаштування електронної пошти

Спочатку в Zabbix існує кілька попередньо визначених методів доставки сповіщень. Електронна пошта є одним із них.

Щоб налаштувати параметри електронної пошти, перейдіть до Сповіщення → Типи медіа та натисніть Електронна пошта у списку попередньо визначених типів медіа.

Це надасть нам форму визначення параметрів електронної пошти.

Усі обов’язкові поля для введення позначені червоною зірочкою.

На вкладці Тип медіа встановіть значення сервера SMTP, SMTP helo та електронну адресу SMTP відповідно до вашого середовища.

'Електронна адреса SMTP' використовуватиметься як адреса 'Від' для повідомлень, надісланих із Zabbix.

Далі необхідно визначити зміст повідомлення про проблему. Зміст визначається за допомогою шаблону повідомлення, налаштованого на вкладці Шаблони повідомлень.

Натисніть Додати, щоб створити шаблон повідомлення, і виберіть Проблема як тип повідомлення.

Натисніть Додати, коли будете готові, і збережіть форму.

Тепер ви налаштували 'Електронну пошту' як робочий тип медіа. Тип медіа також має бути пов’язаний із користувачами шляхом визначення конкретних адрес доставки (як ми робили під час налаштування нового користувача), інакше він не використовуватиметься.

Нова дія

Надсилання сповіщень є одним із способів дій у Zabbix. Тому, щоб налаштувати сповіщення, перейдіть до Сповіщення → Дії → Дії тригерів та натисніть Створити дію.

Усі обов’язкові поля для введення позначені червоною зірочкою.

У цій формі введіть назву дії.

У найпростішому випадку, якщо не додавати більш конкретних умов, дію буде вжито після будь-якої зміни тригера з 'ОК' на 'Проблема'.

Ми все ще повинні визначити, що має робити дія - і це робиться на вкладці Операції. Натисніть Додати у блоці Операції, що відкриє нову форму операції.

Усі обов’язкові поля для введення позначені червоною зірочкою.

Тут натисніть Додати у блоці Надіслати користувачам і виберіть користувача ('користувач'), якого ми визначили. Виберіть 'Електронна пошта' як значення Надіслати лише до. Після цього натисніть Додати, і операцію буде додано:

Це все для простої конфігурації дії, тому натисніть Додати у формі дії.

Отримання сповіщення

Тепер, коли надсилання сповіщень налаштовано, було б цікаво отримати таке. Щоб допомогти з цим, ми можемо навмисно збільшити навантаження на наш вузол мережі, щоб наш тригер "спрацював", і ми отримали сповіщення про проблему.

Відкрийте консоль на вузлі мережі та запустіть:

cat /dev/urandom | md5sum

Ви можете запустити один або декілька з цих процесів.

Тепер перейдіть до Моніторинг → Останні дані та подивіться, як зросли значення 'CPU Load'. Пам’ятайте, щоб наш тригер спрацював, значення 'CPU Load' має перевищувати '2' протягом 3 хвилин. Як тільки це станеться:

  • у Моніторинг → Проблеми ви повинні побачити тригер із блимаючим статусом 'Проблема'.
  • ви повинні отримати сповіщення про проблему на свою електронну пошту

Якщо сповіщення не працюють:

  • ще раз переконайтеся, що параметри електронної пошти та дію налаштовано належним чином
  • переконайтеся, що створений вами користувач має принаймні дозволи на читання на вузлі мережі, який створив подію, як зазначено на кроці Додавання користувача. Користувач, який є частиною групи користувачів 'Адміністратори Zabbix', повинен мати принаймні доступ для читання до групи вузлів мережі 'Сервери Linux', до якої належить наш вузол мережі.
  • Крім того, ви можете переглянути журнал дій, перейшовши до Звіти → Журнал дій.